Fasyal Distorsiyon Model Nedir?

Fasyal Distorsiyon Modeli (FDM) bedende oluşan rahatsızlıkların kaynağını 6 temel fasyal distorsiyonunun (bağ dokusunda meydana gelen şekil değişikliklerinin) bir veya birkaçının oluşmasının sonucu olarak görmektedir. Temelde tekrar tekrar gözlemlenen 6 farklı vücut dili (ağrı jestleri) ve rahatsızlık tanımı vardır. Bu 6 fasyal distorsiyonun her birisi belirgin olan ağrı jestine bağlı olarak tedavi edilir.

Fasyal Distorsiyon Modeli ile her gün tedavi ettiğimiz hastalarımızda gözlemlediğimiz ve günümüz tıbbında insanların birçoğunu ameliyata kadar götürebilen bel, boyun, omuz, kalça ve diz ağrılarının yanı sıra, burkulma, incinme, çekilme gibi spor faaliyetleri esnasında meydana gelen sakatlanmalar da tedavi edilebilmektedir. Farklı türden baş ağrıları, vücudun değişik yerlerinde oluşan karıncalanma ve uyuşukluklar gibi, klasik tıpta psikosomatik olarak addedilen birçok rahatsızlık yine bu yöntemle başarıyla tedavi edilebilmektedir.

 

 

KURUMSAL KAPASİTE

TERAPİ METOTLARI 17
DANIŞAN SAYISI 25

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 12:00 – 20:00
Cumartesi 9:00 – 13:00
Pazar Kapalı

Ofis Konumu

Icon

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Fasyal Distorsiyon Model ile tedavi

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae