Sportif Rehabilitasyon

Hayatını bedensel aktivitesi ile kazanan profesyonel sporcular, tiyatrocular, bale ve dans sanatçıları gibi birçok insan herhangi bir sakatlık durumunda mesleğinden uzak kalır. Bu hasta grubu için normal hayata tam olarak ve en kısa zamanda dönüş çok büyük önem taşır.

Herhangi bir sakatlık sonrası kullanılmayan uzuvların zayıflaması, koordinasyonun kaybedilmesi, dayanıklılığın gerilemesi vs. istenmeyen gerilemeler ortaya çıkar. Bu kayıplara mümkün olan en kısa zamanda müdahale edilmezse kayıp miktarı artar ve geri kazanım süresi çok daha uzun sürerek, normal düzeye ulaşmak ve spora-işe geri dönüş daha uzun zaman alır. Bu nedenle hasta, spora ya da yapılan işe özgü özel terapi yöntemleri ile desteklenerek geri dönüşü hızlandırmak gereklidir.

Çeviklik ,sinir-kas koordinasyonu ,kas esnekliği, kas kuvveti ve dayanıklılığı içeren kondiyonel parametrelerin uygun zamanlarda uygun şiddette ve doğru çalışmalarla geliştirmek rehabilitasyonun en önemli boyutudur. Tam anlamı ile sahaya-sahneye dönüş tüm bu özelliklerin tamamlanması ile mümkün olacaktır. Kuvvet eksikliği ve/veya dengesizliği, sinir-kas koordinasyonu ve esneklik eksikliği performansın eksik oluşmasına ve en kötüsü de yeniden sakatlanmaya yol açabilecektir.

KURUMSAL KAPASİTE

TERAPİ METOTLARI 17
DANIŞAN SAYISI 25

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 12:00 – 20:00
Cumartesi 9:00 – 13:00
Pazar Kapalı

Ofis Konumu

Randevu ve Daha Bilgi

Hizmet hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilir veya doğrudan WhatsApp ile ulaşabilirsiniz.