Ketojenik Beslenme

Ketojenik diyet, Atkins ve düşük karbonhidrat diyetleriyle pek çok benzerliği paylaşan çok düşük karbonhidratlı, yüksek yağlı bir diyettir.

Karbonhidrat alımını büyük ölçüde azaltmayı ve onu yağ ile değiştirmeyi içerir. Karbonhidratlardaki bu azalma, vücudunuzu ketozis adı verilen metabolik bir duruma sokar.Bu olduğunda, vücudunuz enerji için yağ yakmada inanılmaz derecede verimli hale gelir. Aynı zamanda karaciğerdeki yağı, beyin için enerji sağlayabilen bketonlara

Ketojenik diyetler, kan şekerinde ve insülin seviyelerinde büyük düşüşlere neden olabilir.

Keto diyeti düşük karbonhidratlı, yüksek yağlı bir diyettir. Kan şekerini ve insülin seviyelerini düşürür ve vücudun metabolizmasını karbonhidratlardan yağ ve ketonlara kaydırır.İnsülin duyarlılığını artırabilir ve yağ kaybına neden olarak tip 2 diyabet veya prediyabet hastaları için önemli sağlık yararları sağlayabilir..

Ketojenik diyete geçiş aşaması sağlanmadan başlamak baş dönmesi ,bayılma ,ani şeker veya tansiyon düşüklüğü ,baş ağrısı veya konsantrasyon problemleri gibi birçok yan etkisi olabilir. Doğru ketojenik beslenme için diyetisyeninize başvurun.

KURUMSAL KAPASİTE

TERAPİ METOTLARI 17
DANIŞAN SAYISI 25

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 12:00 – 20:00
Cumartesi 9:00 – 13:00
Pazar Kapalı

Ofis Konumu

Randevu ve Daha Bilgi

Hizmet hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilir veya doğrudan WhatsApp ile ulaşabilirsiniz.