Graston Tekniği

Graston Tekniği, yumuşak doku enstrüman destekli mobilizasyon olarak bilinen bir manuel terapi şeklidir. Özel bir masaj şekline sahip aletler kullanan / cildi nazikçe kazıyan çeşitli manuel terapi yaklaşımlarından biridir.

Terapinin genel hedefleri, aşağıdakilerin bir kombinasyonu yoluyla hastanın ağrısını azaltmak ve işlevi arttırmaktır:

  • Genellikle yumuşak dokuya bir tür travma ile ilişkili olan yara dokusunun ve fasya kısıtlamalarının parçalanması (örn.Gerilmiş kas veya çekilmiş bir bağ, tendon veya fasya).

  • Tedavi edilen yumuşak dokunun (örneğin kas, fasya, tendonlar, bağlar) yapısını yeniden düzenlemek amacıyla bağ dokusunu gererek kısıtlamaların azaltılması.

  • Yaralı yumuşak doku için daha iyi bir iyileşme ortamı sağlamak.

Graston Tekniği, hastaya genel tedavi süresinin azaltılması,daha hızlı rehabilitasyon / iyileşmeyi teşvik etmek,İlaca ihtiyacı azaltmak,kalıcı olduğu düşünülen kronik durumların çözümü gibi birçok potansiyel avantaj sunar:

Hastaları Graston Tekniği ve Aletleri ile tedavi etmenin nörolojik bir faydası olduğu görünmektedir. Literatür, bir hastaya manuel veya alet destekli yumuşak doku mobilizasyonu (IASTM) tedavisi verildiğinde, belirli sinir liflerinin aktive olduğunu göstermektedir. Ek olarak, mekanik alıcılar ve propriyoseptörler gibi vücudun konum algılama organlarının bu tedavi biçimlerine yanıt verdiği görünmektedir.

KURUMSAL KAPASİTE

TERAPİ METOTLARI 17
DANIŞAN SAYISI 25

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 8:00 – 18:00
Cumartesi 9:00 – 18:00
Pazar Kapalı

+90 5xx xxx xx xx

Ofis Konumu

Icon

MEET OUR DOCTORS

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae

Icon

SSS

En sık sorulan sorular

Randevu ve Daha Fazla Bilgi

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae