Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik rehabilitasyon, amacı kas-iskelet sistemi sınırlamalarını düzeltmek ve travma, hastalık veya ameliyattan kaynaklanan ağrıyı hafifletmek olan iyileşmeye yönelik terapötik bir yaklaşımdır.Kas iskelet sistemi şunlardan oluşur.;kaslar, kemikler, eklemler, bağlar, tendonlar, kıkırdak, böylece ortopedik rehabilitasyon bu yapılardan herhangi birine hitap edebilir.

Rehabilitasyon, uzuvlarınızın kullanımını yeniden kazanmanıza ve yardımcı cihazları dahil etmenize veya kalan sınırlamaları aşmanın yeni yollarını öğrenmenize yardımcı olur.

Ortopedik rehabilitasyon, durumunuza, hedeflerinize ve yeteneklerinize bağlı olarak herkes için farklı görünür. Kişiselleştirilmiş bir tedavi programı oluşturur ve süreç boyunca iyileşmenize göre bunu ayarlar. Herkes için farklılık gösterse de, rehabilitasyon iyileşmenizi en üst düzeye çıkarmak için doğal bir ilerleme izler.

Fizyoterapistler, vücudunuzdaki gücünüzü, esnekliğinizi, hareketliliğinizi ve genel işlevinizi geri kazanmanıza yardımcı olur. Manuel terapiler kullanırlar ve fiziksel yeteneklerinizi optimize etmeye yardımcı olmak için kademeli ilerlemede esneme, egzersiz ve diğer teknikleri uygulamanızı sağlarlar.

Ortopedik rehabilitasyonun amacı, vücudunuzdaki işlevi olabildiğince çabuk ve etkili bir şekilde yeniden kazanmanıza yardımcı olmaktır. Rehabilitasyonun en büyük faydalarından biri, yapmayı sevdiğiniz şeye geri dönmektir.

Kliniğimizde ortopedik rehabilitasyon bütüncül bir bakış açısıyla uygulanmaktadır.

KURUMSAL KAPASİTE

TERAPİ METOTLARI 17
DANIŞAN SAYISI 25

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 12:00 – 20:00
Cumartesi 9:00 – 13:00
Pazar Kapalı

Ofis Konumu

Icon

SSS

En sık sorulan sorular

Randevu ve Daha Bilgi

Hizmet hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilir veya doğrudan WhatsApp ile ulaşabilirsiniz.