Perküsyon ve Vibrasyon Terapisi Nedir?

Perküsyon ve vibrasyon terapisi cihaz yardımı ile uygulanan bir tür masaj tekniğidir. Ve benzer sonuçlar verebilen köpük silindirler gibi miyofasiyal masaj araçlarının aksine,masaj tabancaları belirli bir sorun alanında ciddi ölçüde relaksasyon sağlar. Köpük silindirleri rahatsız edici veya bir işlem için fazla manüel bulanlar için, masaj tabancaları daha akıcı, otomatik bir çözüm sunar.
Perküsif terapi daha popüler hale geldikçe,faydaları ve potansiyel sınırlamaları hakkındadaha fazla bilimsel çalışma yayınlanıyor. DOMS’yi, gecikmiş kas ağrısını önlemek için etkili bir yöntem olduğunu, yani yoğun bir antrenmandan 24 ila 72 saat sonra kas ağrısı veya gerginliği hissetme olasılığınızın daha düşük olduğunu öne sürülmektedir.

Ekipman olmadan aynı prensibi kullanan İsveç masaj tekniği sporcuların genel çevikliğini ve performansını sadece beş dakikalık tedavi ile iyileştirdiği gözlenmiştir

Kliniğimizde perküsyon ve vibrasyon terapisi için TheraGun cihazı kullanılmakta ve kas dokuda toparlanma( recovery)  ve relaksasyon hedeflenmektedir.

KURUMSAL KAPASİTE

TERAPİ METOTLARI 17
DANIŞAN SAYISI 25

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 12:00 – 20:00
Cumartesi 9:00 – 13:00
Pazar Kapalı

Ofis Konumu

Randevu ve Daha Bilgi

Hizmet hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilir veya doğrudan WhatsApp ile ulaşabilirsiniz.